Crowns ChoiceTasarım

Uçan Arabalar İçin Park Yeri Hazır

Artık rahat bir nefes alabilirsiniz. Çünkü uçan arabanız için park yeriniz hazır.

Akıllı Araç Kulesi adıyla tasarlanan bu kulede uçan araçlarınız için park yeri aramak gibi bir sıkıntınız kalmayacak. Çünkü bu kule, uçan araçlar için park yeri hizmeti sağlayacak.

TEAM RA + D tarafından tasarlanan bu fütüristik bina gelecekte Çin’in en büyük kenti Şangay’ın en meşhur yapılarından biri olmaya aday. Yapının tasarımı bir ‘Çin Ejderhası’nı andırıyor. Bu kuleyle  Şangay’ın gelecekteki trafik sorununun da rahatlatılması hedefleniyor.

Akıllı Araç Kulesi aynı zamanda ‘Süper Yeşil Bina’ olma özelliğini de taşıyacak. Dikey bir orman haline gelecek olan bu bina, karbondiyoksitli havayı temizleme özelliğine sahip olacak. Ayrıca Süper Yeşil Bina olarak, geri dönüşümlü su tesisleri sistemi de bulunacak. Bina ile ayrıca, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, hidrokinetik enerji ve jeotermal enerji kullanarak yenilenebilir enerji de üretilecek.

Akıllı Araç Kulesi ayrıca bir kongre merkezi, ticari alan ve konut kullanımları gibi işlev görebilecek kapasitede de tasarlanacak.

Ejderha, Çinliler tarafından milli birliğin manevi sembolü olarak görülür. Ayrıca ejderha, Çin milletinin sonsuz uğurudur. Akıllı Araç Kulesi’nin de, Ejderha temasıyla Çin’in güzelliklerini ve maneviyatını da  göstermesi isteniyor. Binanın gelecekte Çin’in sembollerinden biri olacağı da belirtiliyor. Yani bu bina hem teknolojik olarak Çin’in geleceğine hizmet edecek, hem de geçmişten gelen kültürünü gelecek nesillere aktarmak için çok önemli bir simge olacak.

Gelecekte Akıllı Araç Kulesi’ni kullanmanız için uçan arabanız olmazsa üzülmeyin. Bu tasarım sembolünü görmek için bir taksi durağından drone taksinizi çağırarak da bu kuleye gidebilir ve park yerindeki balkonunuza yerleşerek Şangay’ın muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

 

Similar Articles
Tsunamiden Sağ Kurtuluş KapsülüTeleskopik Çadırla Hayat Daha Kolayİzlanda'da Portatif Trekking KabiniAçık Havada Spor İçin Tasarlanmış Fitness SistemleriLouisville'deki İlginç Hediyelik MekanlarDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın