BrandnewsGökyüzü

‘Uçan Taksi’ 2020’de Hizmete Başlıyor

Bilim kurgu filmlerinin vazgeçilmezi olan uçan otomobillerin hayatımızda ne zaman yaygın hale geleceği herkes tarafından merak edilen bir konu. Bunun için pek çok firma çalışma yürütüyor. Onlardan biri de ünlü taşımacılık firması Uber.

Uber’den gelen haberlere göre uçan arabaların bir kaç yıl içinde hayatımıza gireceği belirtiliyor. Üstelik bu uçan arabalarla taksi hizmeti verilecek.

Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, 10 yıl içinde kullanıcıların uçan taksi çağırarak gitmek       istedikleri yerlere ulaşabileceklerini iddia ediyor. Bu yeni uçan Uber taksi sistemlerinin sürücüsüz         olacağını ifade eden Khosrowshahi, aynı zamanda bu araçların bütçe dostu olacağını da belirtti.

Uber’den daha önce yapılan bir açıklamada Dubai ve Dallas’ta 2020 yılına kadar uçak taksi hizmetinin verilmeye başlayacağı söylenmişti.

Şirket son yıllarda uçan otomobiller üzerine ciddi çalışmalar yürütüyor ve yatırımlar yapıyor. Ayrıca hem Uber hem de NASA tarfından uçan otomobillerin trafik güvenliğini sağlayacak bir kontrol merkezi projesi üzerinde çalışmalar yapıldığı belirtiliyor. Ancak uçan otomobiller konusunda yalnızca Uber çalışma yürütmüyor.

Geçtiğimiz günlerde Slovakya’da bir uçan otomobil geliştirilmiş ve bu Aeromobil için 1.3 milyon dolarlık fiyat biçilmişti.

İki yolcu kapasiteli spor görünümlü bu araçta, oto pilot teknolojisi ve iki tane paraşüt bulunduğu    belirtilmişti. Bu uçan aracın menzili 875 kilometre. Aracın havada saatte ulaşabildiği maksimum  hız 200 kilometre, yerde ulaşabileceği hız ise 160 kilometre.

 

 

Similar Articles
Bruce Willis New York'taki Evi İçin 18 Milyon Dolar İstiyorMichelangelo'nun Villası Yeniden SatıştaManhattan'ın One57 Penthouse'u Rekor Fiyatla Michael Dell'in OlduJennifer Aniston'ın Beverly Hills'teki Muhteşem EviLüks Evlerde Muhteşem Tatil FırsatıDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles