AlışverişCrowns Choice

Valiz Markalarından Akıllı Çanta Rakabeti

Ünlü çanta ve valiz markaları birbirleriyle akıllı valiz yarışına girdi. Artık valizler yalnızca eşyalarınızı bir noktadan başka bir noktaya taşımak gibi basit bir görev için kullanılmıyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte GPS takip cihazları olan, elektronik check-in yapabilen ve çoklu şarj portlarıyla donatılmış akıllı valizler tercih ediliyor.

Ancak havayollarından bazı akıllı valiz türlerine de kısıtlama getiriliyor. Çünkü çıkarılabilir pili olmayan valizler tehlike arz ediyor. Çünkü lityum iyon piller patlayabiliyor. Havayolu şirketleri bu valizler için yeni bir yönetmelik çıkartmaya hazırlanıyor.

Seyahat için uygun kriterlerde ise 4 valiz markası bulunuyor.

Samsara: Ultra hafif alüminyum alaşımlı olan bu çanta 435 dolardan satışa sunuluyor. I Phone uygulamasıyla eşleşen bu akıllı çanta uzaktan takip edilebiliyor ya da sizden uzaklaştığında sahibini uyaran bir alarm çalıyor. Yani artık çantanız herhangi bir karışıklık olsa bile kısa sürede bulunarak size teslim edilebiliyor. Ayrıca bu çantalarda tüm elektronik bileşen çıkartılabiliyor. Yani uçuşta herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Away: Daha basit bir teknolojiye sahip olan bu çantalarda, istenilen durumlarda kullanılmak için bir kompreston yastığı ve gizli çamaşır bölmesi bulunuyor. Ayrıca bu çantaların üzerinde bir de telefon şarj ünitesine yer veriliyor. Fiyatları 225-245 dolar arasında değişiyor.

Raden: 295-395 fiyat aralığında müşterilere sunulan bu çanta, akıllı özelliklerin tümüne sahip durumda. Üzerinde iki adet USB şarj potu bulunan çantanın ağırlığı da bakıldığında görülebiliyor. Ayrıca güvenlik kontrolü için pil paketi açılabiliyor.

Arlo Skye: 550 dolara satılan Carry-on modeliyle uçakların üst bölmesine sığan bu çantalar, tek bir tıklama ile çıkabilen şarj cihazına sahip. TSA onaylı kilitleri tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor. Süper güçlü alüminyum olan bu çantalarla kontrol sırasında pek sorun yaşanmıyor.

Similar Articles
Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul'da Sergisine Büyük İlgiU2'dan Yeni Albüm Yeni TurneGuns N' Roses Avrupa Konserleriyle Geri DönüyorElton John Veda Turnesine Hazırlanıyor90'ıncı Oscar Ödüllerinin Adayları Belli OlduDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles