Okyanus

Van Geest’ten 60 Metre’lik Yat

En bilinen lüks yat tasarımcılarından Van Geest’in son yaratımı “Open” adlı yat tam 60 metre uzunluğunda. Markanın öne çıktığı nokta elbette konforu  ve estetiği sağlarken modern bir tasarımsal tavırla minimalist yaklaşımları aynı bünyede buluşturabilmelerinde yatıyor. Open adlı bu yat cam kaplama yüzeyi sebebiyle fütüristik bir görünüme sahip; fakat yatın dizaynındaki “az çoktur” yaklaşımını gölgede bırakan bir gösteriş durumu yine de oluşmuyor. Ayrıca araç tüm yolculuk şartlarına dayanabilecek biçimde tasarlanmış, bunun da gerçekleşmesini Rob Doyle tasarım ekibi sağlamış.

Bir yat yarışında yer alıyoryahut okyanusta tembelce geziniyor olsun bu yat her türlü duruma uyum sağlayabiliyor. 360 derece doğanın güzelliklerini izlemek için olanak sağlayan bir ana salona ve yemek salonuna sahip olan yatın ana güvertesi de kalabalık ve sıkışık gözükmeyecek biçimde tüm hayati gereksinimlere yer veriyor. Yatın üzerinde bir yüzme havuzu ve banyo da var. Ayrıca içerisindeki spor ekipmanlarının çeşitliliği ve miktarı göz önünde bulundurulsa yatın tüm su sporları için ideal bir merkez haline geldiği de görülebiliyor.

60 metre uzunluğunda bir gövdeye ve toplamda 1250 metrekarelik toplam alana sahip olan Open 520 ton ağırlığında ayrılabilir kısmıyla da 10 misafir ve aynı miktarda tayfa için yeterli imkanları fazlasıyla sunabiliyor.

 

Similar Articles
Petrus II by BenettiLazzara Yachts'tan Breeze 76Christopher Seymour'un 44 m'lik YatıDünyanın En Büyük Yatı Azzam Suya İndiNeed 32' Yat Konsepti, Paolo Ferragni Tarafından TasarlandıPredator 74 ile Mavi Derinliklerde Panoramik YolculukGüneş Enerjisiyle Çalışan Çevre Dostu Yat: AquilaSeabob Cayago F7 Sualtı Jet SkiSuyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli YatYüzen Restoran Aqua Pod
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın