BrandnewsYol

Volvo’nun Yeni XC40 Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Volvo’nun XC40 modeli lüks SUV oyununa yeni bir hırs kazandırıyor. 2017 yılında Peugeout 3008’in sahip olduğu Avrupa’da Yılın Otomobili unvanını elinden alan XC40 oldukça şık bir görünüme sahip. İşte yeni XC40 hakkında bilinmesi gerekenler.

1.Dış Tasarım:

Kompakt lüks SUV’lar kalabalıklar içerisinde bile dış görünüşüyle dikkat çekmeyi başarıyor. Volvo’nun XC40 modelinin görünüşü ona tıpkı kardeşleri gibi benzeyen Audi ve BMW modellerinden  biraz daha geniş ancak aynı oranda karışıktır. Bu iki sıralı Volvo’nun son hali, tasarımcılarının ‘CAD’ programlarında ölçeklediği modelden daha fazlası olarak ortaya çıkartıldı. Güçlü bir görünüme sahip olan XC40, kare yapısı, agresif yüksek kayış çizgisi, kapaklı başlık ve eğimli arka camlarlıyla kendine özgü bir çizgiyi yansıtmaktadır. D harfine benzeyen stop lambaları onun bir Volvo olduğunu ilk bakışta bizlere anlatıyor. 

2.İç Tasarım: 

XC40’in iç tasarımı son teknolojiye sahiptir. Sıkıştırılmış depolama özelliğiyle tonlarca teknolojiyi küçük bir panele sığdırır. Bu akıllı iç mekanda hiç bir ölü alan bulunmaz. Rahat ve kompakt koltukların altında bile saklama gözleri bulunmaktadır. Dokuz-inç dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto’dan kuşbakışı manzaralı park kameralarına kadar tüm detayların yer verildiği canlı bir ekrana sahiptir.

3.Performans:

2 litre hacminde dizel D3 ve D4 motorlara sahip olan otomobilin bu motor seçeneklerinden 190 beygir gücündeki D4 motorunda 4  tekerden çekiş imkanı sunuluyor. 150 beygir gücündeki D3’te ise 2 tekerden çekiş sunuluyor. Benzirli motorları T3 ve  T4’te ise6 ileri düz vites seçeneği bulunuyor. Momentum, Momentum Intro Base, R-Design, R-Design Intro Base ve Inscription donanım seçenekleriyle satışa sunulacak olan Volvo XC40’ın satış fiyatı ise 48 bin dolardan başlıyor.

 

 

 

 

Similar Articles
2019 Model Volkswagen Jetta Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şeyİlhamını Motor Sesinden Alan Saat: Seven Friday P3B Racing Team ModelsAstronomi Tutkunlarına Özel: Bovet Recital 22 Grand Recital PlanetariumPanerai Radiomir 3 Days Acciaio Pam720 & Pam7212018'de Sabırsızlıkla Beklenilen 5 Muhteşem Araba
Show More

Related Articles