BambiniEğitim

Wuppertal Üniversitesi

1972 yılında kurulmuş olan üniversite, konum olarak Almanya’nın Kuzey Ren_Vestfalya eyaletinde, Wuppertal kentinde bulunmaktadır. 22.000 civarında öğrenciye ev sahipliği yapan kurum, aynı zamanda 3000 akademik personeli bünyesinde  ağırlamaktadır. Wuppertal Üniversitesinin Almanca ismi, Bergische Universitat Wuppertal’dir.  Berg kelimesi Almanca’da dağ anlamına gelmektedir. Kentin kendine has  doğasının güzelliği, üniversitenin bu adı almasında etkili olmuştur.

Wuppertal Üniversitesi mimarlık ve dizayn bölümlerinde, Almanya genelinde,  en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversitenin kampüsleri şehrin üç alanına yayılmıştır. Sırasıyla, Campus Grifflenberg, Campus Freudenberg, Campus Haspel olarak isimlendirilmişlerdir. Şehir 350.000 nüfusludur ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeker. Yerli halkı dışında  60 bine yakın yabancı nüfuslu insan, şehirde ikamet etmektedir.

Kurumun kendi bünyesinde sunduğu Almanca dil eğitim kursları bulunmaktadır ve 2 dönem süren bu kursların fiyatı, 500 Euro’dur. Dönem sonunda üniversitenin kendi düzenlediği DSH sınavına girilebilinir. Kursa en fazla 3 dönem kayıt yaptırılır. Bu hazırlık kurslarında haftalık 20 saat, yılda 40 hafta ders görülmektedir.  Bunun yanında kurs kaydı yaptırıldığında, öğrenci hazırlık öğrencisi statüsü kazanabilmekte ve öğrenci kartı sahibi olabilmektedir.

Wuppertal Üniversitesi 1085 oda kapasiteli 6 farklı yurda sahiptir. Okulun Almanca kursuna kabul edilen öğrencileri de bu yurtlarda kalabilmektedirler. Yurtlarda yer bulunmadığı hallerde, tek kişilik odalar, kiralık daireler ve şehirde bulunan birkaç özel yurt alternatif çözüm olarak sunulabilir. Wuppertal Üniversitesi’nde yer alan bölümlerin bazıları ise, Almanca Çalışmaları Bölümü, Baskı ve Medya Teknoloji Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Bilişim Teknolojisi Bölümü, Biyoloji Bölümü, Coğrafya Bölümü, Endüstri Mühendisliği Bölümü, Endüstriyel Tasarım Bölümü, Felsefe Bölümü, Fen Bilimleri ve Teknik Temelleri Bölümü şeklinde sıralanır.

Similar Articles
Münih Teknik ÜniversitesiMünih Ludwig Maximillians ÜniversitesiMannheim ÜniversitesiMarburg Philipps ÜniversitesiLeibniz ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles