BambiniEğitim

Würzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman Üniversiteleri

Würzburg Üniversitesi 450 yıllık bir geçmişe sahiptir. Almanya’nın en köklü eğitim kurumlarından biri olarak bilinir. Kurum Bayern eyaletindeki Würzburg şehrinde yer almaktadır. Bünyesinde 28.000 öğrenciye eğitim imkanı sağlamaktadır. Özellikle Tıp ve Hukuk fakülteleri ile tanınır ve uluslararası alanda söz sahibi olan bir eğitim kurumudur. Çok sayıda bilim insanı ve akademisyen ile eğitim veren Würzburg Üniversitesi,  çeşitli dallarda toplam 14 tane Nobel ödülüne layık görülmüştür.

Kurumun bulunduğu Würzburg şehri, Frankfurt, Bamberg, Aschaffenburg ve Darmstadt şehirlerine oldukça yakındır. Tüm Bayern eyaletine yayılan merkezi tren istasyonu sayesinde, şehirde ulaşım, sorun olmaktan çıkmıştır.

Üniversite bünyesinde yer alan, onlarca farklı dilde kitapların bulunduğu, geniş arşivli kütüphane, öğrencilerin akademik eğitimleri açısından büyük bir şanstır.

Üniversiteye ait bulunan toplam 10 tane yurt vardır. Kurumda bulunan öğrenci sayısının yoğunluğundan ötürü, yurda yerleşmek isteyenlerin en az 1 ya da 2 sömestr beklemeleri gerekebilir. Bu sebeple kabul belgesinin tesliminden hemen sonra yurt için online başvuru yapılması tavsiye edilir. Yurt fiyatları ise 320 Euro ile 650 Euro aralığında bulunmaktadır. Almanya’da eğitim veren diğer üniversitelerle kıyaslandığında, yurt fiyatlarının daha yüksek oluşu dikkat çekebilir. Bunun yanında kurum bir devlet üniversitesi olduğundan 200 Euro civarında olan üyelik ücreti dışında, herhangi bir harç ücreti talep etmemektedir.

Würzburg Üniversitesinde bulunan fakülte ve bölümlerinin bazıları, Hukuk Fakültesi,Tıp Fakültesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Sanat Fakültesi,İlahiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü , Kimya ve Eczacılık Bölümü, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Fizik ve Astronomi Bölümü , Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü, Dijital Bilimler Bölümü, Doğu Çalışmaları Bölümü, Ekonomik Bilgisayar Bölümü, Eski Dünya Çalışmaları Bölümü, Eski Mısır Uygarlığı İnceleme Bölümü, Felsefe ve Din Bölümü ve İktisat Fakültesi şeklinde sıralanabilir.

Similar Articles
Tübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel BilgiPaderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles