BrandnewsMüzik

XOXX Besteci Dijital Müzik Kutusu’yla Müzik Yaratmaya Hazır Olun

Teknolojide yaşanan ve zekayı zorlayan gelişmelere bir yenisi daha ekleniyor. Müzisyenlerin işlerini artık daha da kolaylaştıracak bir tasarım ortaya çıkıyor. Tasarımın adı XOXX Besteci Dijital Müzik Kutusu.

XOXX Besteci ile, müzik oluşturma yolunda bir devrim yaratmak isteniyor. Bu sistemle müzisyenlerin görsel ve eğlenceli bir şekilde dijital müzik oluşturabilecekleri bir platform oluşturulmaya çalışılıyor. Yani artık müzik yapmanın da şekli değişiyor.

Teknoloji geliştikçe müzik yazılımları ve donanımları da çoğu zaman zihni karıştırabilecek zorlukta karşımıza çıkabiliyor. Ancak XOXX Besteci Dijital Müzik Kutusu’yla müzik üretmek daha basit bir hale indirgeniyor. Proje mekanik işlevler ve fiziksel etkileşim ile ilişkili olarak, döngüsel, örnekleme veya sıralama gibi gizli dijital çalışmalara kısa bir göz atarak, sadece ritmin dilinin oluşturulabilmesini amaçlıyor.

Bu dijital müzik enstrümanıyla herkesin çok çeşitli türden müzik oluşturmasına olanak sağlanıyor. Sistemde bir tak-çalıştır donanımı ve masaüstü uygulaması sunuluyor. Kullanıcı ise 80’li yılların, hip hop, tekno ve diğer disko müziklerini, programda mıknatısları yerine oturtarak basitçe yaratabiliyor.

Bu müzik cihazının, aynı anda dinamik olarak çalınabilen 8 dönen diske ait ses örnekleri de bulunuyor.

XOXX Besteci,  dönen her diskin hareketlerini müzik-zaman çizelgesini elle çevirme becerisi ile birleştirerek, birçok yaratıcı ritmik desen yaratmak için 16 adımla çeşitlendiriyor. Sonucunda da etkileşimli ve eğlenceli bir müzik yaratma işlemi ortaya çıkıyor.

Her diskin altında adım ve ses seviyesini ayarlamak için bir kontrol mekanizması bulunuyor. Bu mekanizma yaratılan dijital müzikle farklı ses çeşitlerini keşfederek, bunları MIDI ya da istenilen diğer platformlara aktarılmasına olanak sağlıyor. Bu şekilde de ilginç bir ritmik anlayışı kazanıyorsunuz.

Similar Articles
Prizm Akıllı Müzik ÇalarSony'den Yüksek Güçlü Ses SitemleriNomad Dijital Müzik EnstrümanıPorsche Carrera RS CoupePorsche 959Dünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles