MagazineTutku

Yamaha’nın Yeni Yıldızı: XVS950A Midnight Star

Ülkemizde çok büyük ilgi gören Drag Star serisinin yerini alan ve ilk kez 2009 yılında üretilmeye başlanan ‘Star’ serisinin genç üyesi XVS950A Midnight Star, kendisinden önce gelen ‘cruiser’ efsanesi  Drag Star’ın izlerini şimdiden silmeye başlamış gibi görünüyor.

Yamaha cruiser modellerini ‘Star’ adı altında markalaştırma kararını aldığı günden beri, VMAX gibi efsaneleşmiş, son derece rafine yeni motosikletler tasarlamayı amaçlıyordu. Ancak bu amaçlarına XVS950A Midnight Star‘a kadar ulaşamadılar. Heyecan verici görüntüsü ve kusursuz performansıyla Midnight Star, dünyanın en büyük ikinci motosiklet üreticisi Yamaha’nın yeni kozu.

Geniş lastikler, kalın çatal, kıvrımlı depo, geriye yatık gidon, akıcı çizgiler… Yamaha XVS950A’yı ‘Yeni Stil Klasik’ olarak tanımlıyor. Tasarıma hakim olan gövde boyunca süzülen tek bir hat, motosikletin karşından gelen hafif bir rüzgar tarafından şekillendirildiği izlenimini uyandırıyor.

Tarzını ne olursa olsun XVS950A Midnight Star karşı konulmaz cazibesi ile aklınızı çelmeyi başarıyor.

Amerika’da V-Star 950 adıyla satışa sunulan XVS950A Midnight Star, Drag Star 650 ve 1100 arasındaki boşluğu da dolduran bir motosiklet. Ancak bu boşluğun ülkemizde dolduğunu söylemek zor. Yamaha’nın Türkiye’de cruiser sınıfında piyasaya sadece XVS950A Midnight Star’ı sürdüğünü hatırlatmakta fayda var. Bu durum hem Yamaha’nın XVS950A Midnight Star’a ne kadar güvendiğini hem de (ne yazık ki ) ülkemizdeki motosiklet kültürünün gelişiminin hiç de istediğimiz seviyelerde olmadığının göstergesi. Scooter ve 250 cc sınıfının Çin menşeli motosikletlerin eline geçmesi, büyük motosiklet üreticilerinin daha küçük sınıflarda piyasadan çekilmesine neden oluyor ve gerçek motosiklet tutkunları da küçük ama kaliteli modellerden mahrum kalıyor.

XVS950A Midnight Star, yüksek torku, hava soğutmalı, 4 supaplı, 4 zamanlı 942 cc V ikiz motoru, üstün yol tutuşu, uzun ve alçak şasisi,  daha iyi kontrol sağlayan geniş çaplı ön jantı ve cruiser tarzı tamamlayan çelik çamurlukları ile bu tarz bir motosiklette aradığınızdan çok daha fazlasına sahip. Motosikletin rahat oturma pozisyonu ve dengeli yapısı tüm seviyeye tecrübedeki motosiklet kullanıcıları içi kolay bir sürüş sağlıyor. Ancak bu rahat sürüş ve ince hatlar bu canavarın dizginlenemez gücünü saklayamadığını da belirtmek gerek. Yamaha kalitesi, kusursuz tasarımı ve teknik özellikleri ile XVS950A Midnight Star’ın motosiklet tutkunları için kusursuz bir tecrübe olacağı açık.

Mifnight Star, güçlü görünümlü bir ‘cruiser’dan beklentilerinizi tamamen karşılayacak bir motosiklet. Yamaha güvencesi ve dünya çapına yayılmış servis ağı, teknik açıdan aklımızda hiçbir soru işareti bırakmıyor.

Teknik Özellikler
Motor Tipi : Hava Soğutmalı 4 Zamanlı V Tipi 2 Silindir 4 Valf Sohc
Silindir Hacmi : 942 Cc
Maksimum Güç : 54 Ps 6000 Dev
Yakıt Sistemi : Enjeksiyon
Starter Sistemi : Elektrik
İletim Sistemi : 5 Vites
Aktarım : Kayış

Yakıt Kapasite : 17 Litre
Yağ Kapasite : 4 Litre
Kuru Ağırlık : 257 Kg

 

Similar Articles
D-Marin Göcek ,Milta Bodrum Marina, Çeşme Marina, Setur Kalamış Marina, Marmaris Yacht Marina Türkiyenin MarinalarıUğur Cebeci : Türkiye’nin Göklerdeki YüzüLeonardo da Vinci : Robot ŞövalyeLeonardo da Vinci : Zamanın Ötesindeki DahiAyhan Işık : Jön Denince Akla ‘O’ Gelir...ALO’nun Doğuşundan Akıllı İletişim Çağına Yolculuk: Telefonun Asırlık HikayesiBeatles'ın Elvis'le Buluşması ve Perde ArkasıPijama Trendi HayatımızdaLand Rover :4X4 ‘ün Diğer AdıNevzat SAYIN : “Mimar Dünyayı Değil Önce Kendini Değiştirir!”
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın