BrandnewsOkyanus

Yüzen Restoran Aqua Pod

Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren yüzen market hizmetinin hemen ardından şimdi de yüzen restoran tasarımıyla karşı karşıyayız. Aqua Pod denilen bu mini yüzen restoran aslında karada küçük minibüslerde sandviç satan aperatif tezgahlardan ilham almış.

Suda acıkan kim varsa hizmet veren ilk Aqua Pod Şubat ayının başlarında Dubai’nin Jumeirah bölgesindeki The Dubai Palm Lagoon, Al Sufouh ve Kite Beach’de hizmet vermeye başladı.

Şuan için 6 personelle hizmet veren Aqua Pod, elektrik ve dizel yakıtla çalışıyor. Bunun için de sürdürülebilirliği göz önüne alınarak yapılmış bir hibrid yapı olarak anılıyor. Bu ‘Yüzen Restoran’ deniz suyunu tuzundan arındırarak içme suyu haline getiren bir desalinasyon sistemi, ayrıca teknelerin çöplerini elden çıkarılması için yerleşik bir çöp sistemi içeriyor.

Diyelim ki teknenizde güneşin tadını çıkartıyorsunuz ve acıktınız. Bir telefonla Aqua Pod’a sipariş verebiliyorsunuz. Bu sipariş Aqua Pod’un şefi tarafından hazırlandıktan sonra iki farklı türde size ulaştırılıyor. Mini botunuz ya da jet skinizle yüzen restoranınıza kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca eğer Aqua Pod’a 500 metre yakınlıkta bir mesafedeyseniz,müşterilere siparişlerini ulaştıran jet skili garsonlar bulunuyor.

Aqua Pod olarka anılan bu yüzen restoran 377 metrelik alanıyla ‘Salt Bay’ tarafından yönetiliyor. Yiyecek olaraksa türlü çeşitlerde hamburger satılıyor. Örneğin, körili mayonezli tavuk ve mozzarella burgerleri, Devil Cook veya pastırma jalapeno sosları sunuluyor. Çünkü ‘burger’ tekne sakinleri ve plaj müdavimleri arasında oldukça popüler.

Aqua Pod gelecekte farklı çeşitlerde yemek üretmeyi de planlıyor.

Şuan Dubai deniz pazarına uygulanan bu çalışma gelecekte farklı markalar ve farklı lokasyonlarda mutfak hizmeti verebilecek. Lokasyonda belirleyici olmak için aylar süren saha çalışmaları yapıldı, satış yerleri seçildi ve su trafiğine bakıldı. Şimdi işlerin daha planlı yürütülmesi gerekiyor.

 

Similar Articles
Gelecekteki En İdeal Adres: ARKUP Yaşanılabilir YatI Plane'le Pekin-New York Arası 2 Saate İnecekJohn Travolta’nın Jet TutkusuDaha Hızlı ve En Yüksek Seviyede Uçuş: TriFan 600Elvis’in Kadife Koltuklu Jeti Yok Pahasına SatıldıDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles