Okyanus

Zaha Hadid’den geleceğin yatı!

Ünlü mimar Zaha Hadid, ilginç bir tasarıma daha imza attı. Hadid bu kez Almanya’da gemi yapan Blohm+Voss ile işbirliğine giderek fütürist bir yat tasarladı.

zaha-hadid-yat

Irak asıllı ünlü İngiliz mimar Zaha Hadid’in, konforla fonksiyonelliği birleştirerek tasarladığı yat ilgi çekti. 128 metrelik yattaki güverteler, dış iskeletle birbirine bağlanıyor.

128 metre uzunluğunda ana yat
Ülkesinde yaptığı bina tasarımlarıyla dünyanın en prestijli mimarlarından biri olarak kabul edilen Irak asıllı İngiliz mimar Zaha Hadid, ilginç bir tasarıma daha imza attı. Hadid bu kez Almanya’da gemi yapan Blohm+Voss ile işbirliğine giderek fütürist bir yat tasarladı. Bu yeni projede 128 metre uzunluğunda bir ana yat ve ona bağlı olan 90 metre uzunluğunda beş küçük yat bulunuyor. Yukarıdan bakıldığında bir “iskeleti” andıran tasarımda yattaki güverteler dış iskelet sayesinde birbirine bağlanıyor.

İlk tekne tasarımı
Hadid, 2004’te mimarinin Nobel’i denilen Pritzer Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştı. İlk kez “süper tekne” tasarlayan Hadid, yatlarda konforla fonksiyonelliği birleştirip mükemmel bir sonuca imza attı. Yatlarda pek çok havuzun yanı sıra yatak, oturma ve çalışma odaları var.

Similar Articles
Suyun Keyfini Çıkarın: Caillou BoatsSu Üstünde 2,000 Beygir Gücü: XSR48 PowerboatBlack Edition 360 Jet-Ski – Dünyanın En Hızlısı1950 Berlin III BMW Speedboat Açık ArtırmadaJetSurf Motorlu Sörf TahtasıPredator 74 ile Mavi Derinliklerde Panoramik YolculukGüneş Enerjisiyle Çalışan Çevre Dostu Yat: AquilaSeabob Cayago F7 Sualtı Jet SkiSuyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli YatYüzen Restoran Aqua Pod
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın